KINOTEKA BRODNICA – WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2017

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem brodnickiej „kinoteki”. Oddzielne seanse dla pań, osób lubiących film grozy oraz rodzin chcących spędzić czas z najbliższymi przy dobrym filmie.

28 WRZEŚNIA, 18:00 – KINOTEKA BRODNICA zaprasza na „KINO KOBIET” – „LA LA LAND” (po seansie zapraszamy panie na „babski wieczór”!)
29 WRZEŚNIA, 18:00 – KINOTEKA BRODNICA zaprasza na „KINO MOCNE” – „AMOK”, w reż. Kasi Adamik
2 PAŹDZIERNIKA , 14:30 – FILMOTEKA BDK – „DYKTATOR”, reż. Charlie Chaplin
12 PAŹDZIERNIKA, 12:00 – FILMOTEKA BDK – „WALC Z BASZIREM”
13 PAŹDZIERNIKA, 18:00 – DKF BRODNICA – „SZUKAJĄC VIVIAN MAIER”
15 PAŹDZIERNIKA – KINOTEKA BRODNICA zaprasza na „SEANS z MAMĄ i TATĄ”
19 PAŹDZIERNIKA – KINOTEKA BRODNICA zaprasza na „KINO KOBIET”

WSZYSTKIE SEANSE KINOTEKI BRODNICA SA BEZPŁATNE!
INFO O SEANSACH – 56 649 84 10 lub 56 498 21 42
Umowa licencyjna z Motion Picture Licensing Company pozwala KINOTECE BRODNICA korzystać z tysięcy tytułów zagranicznych producentów filmowych i telewizyjnych, w tym z największych hollywoodzkich wytwórni i producentów niezależnych. Jednak bezpłatne wyświetlanie filmów niesie ze sobą pewne ograniczenia. Ponieważ Parasol Licencyjny® to licencja niekomercyjna, nie uprawnia nas ona do podawania informacji o seansach, z wykorzystaniem tytułów za pomocą reklamy, skierowanej do NIEOKREŚLONEGO odbiorcy. Krótko mówiąc – możemy reklamować seans, jednakże bez podawania do publicznej wiadomości jego tytułu. Wolno nam jednak udzielać szczegółowych informacji KONKRETNEMU odbiorcy, np. w mailu, na fb, priv lub telefonicznie. Aby jednak w ogóle móc podawać do publicznej wiadomości informacje o seansach, ujęliśmy je w bloki tematyczne, które odpowiednio nazwaliśmy. W czwartki, z myślą o Paniach odbywać się będą spotkania w „KINIE KOBIET”. Piątki, to „KINO MOCNE” – w tym bloku wyświetlane będą seanse „z dreszczykiem” (kino akcji, filmy sensacyjne, horrory, thrillery, itp.), a w soboty, w bloku „KINO MÓWI”, wyświetlać będziemy filmy tzw. kina zaangażowanego lub jak kto woli, społecznego. Niedziele należą do rodziny, dlatego w tym dniu zapraszamy na „SEANSE Z MAMĄ I TATĄ” oraz do „KINA MALUCHA” – w tych blokach wyświetlamy bajki oraz filmy z nurtu, tzw. kina familijnego.
W ramach KINOTEKI BRODNICA realizowany jest program „FILMOTEKA BDK”, adresowany do uczniów ze szkoły podstawowej i szkoły średniej, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół średnich, ponieważ nowa formuła egzaminu dojrzałości wymaga od nich umiejętności zrozumienia środków, jakimi operują teksty kultury oraz otwartości na związki intertekstualne. Te umiejętności rozwija analiza filmu, a ekranizacje lektur korespondują z podstawą programową poszczególnych etapów kształcenia. Nic nie zmusza nas do uwagi i nie otwiera na dany przekaz tak jak dobra fabuła. Film zaś to połączenie wciągającej opowieści z sugestywną formą. Współczesna szkoła ma za zadanie rozwijać w młodych ludziach umiejętność analizy, wyciągania wniosków, konstruowania spójnych i przemyślanych wypowiedzi, powinna jednak także stworzyć warunki do otwartej i swobodnej ekspresji twórczej. Niewątpliwie, przydają się do tego nowe narzędzia i technologie, ale równie istotne są wiedza i pomysły, jak je dobrze wykorzystać, by służyły nowoczesnej edukacji.
Mamy nadzieję, że „FILMOTEKA BDK” urozmaici ścieżkę edukacyjną nauczycieli, pogłębiając ich wiedzę na temat sztuki filmowej, uczniów zaś przygotuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą audiowizualną, w której film zyskał wyjątkowe miejsce jako jedna z najpopularniejszych form sztuki, komunikacji i perswazji. Wiedza o tym, jakich środków używają twórcy filmowi, by konstruować swoje przekazy i co dzięki nim można osiągnąć wzbogaci kompetencje świadomego pedagoga oraz ucznia.