Gramy w ręczną

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Nowych Świerczynach jako jedyna w naszym powiecie i jedna z dziesięciu szkół województwa kujawsko-pomorskiego, została włączona do nowego programu „Gramy w ręczną” organizowanego przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Idea programu zakłada: zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, rodziców i nauczycieli wychowania fizycznego, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zwiększenie liczby dzieci aktywnie spędzających czas wolny oraz ich rozwój sportowy , a także zwiększenie zainteresowania sportem ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej. Program zakłada również organizowanie turniejów i obozów sportowych.

Szczęśliwa „piętnastka” to uczniowie klasy IV, którzy od września br. uczestniczą w zajęciach sportowych w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Ponadto szkoła otrzymała sprzęt sportowy – bramki i piłki, a uczniowie stroje sportowe do gry w piłkę ręczną. Udział naszej szkoły w programie stał się możliwy dzięki zaangażowaniu Jakuba Zakrzewskiego nauczyciela wychowania fizycznego tutejszej szkoły.

Wszystkim uczestniczącym w programie gratulujemy i życzymy sportowej wytrwałości.

Tekst i Foto [nadesłane]