Policjanci „Kręcili bezpieczeństwo”

Policjanci z brodnickiej komendy, spotkali się dzisiaj z grupą „Pszczółek” i „Biedronek” z Przedszkola, przy ul. Kamionka w Brodnicy.

Spotkanie, odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”, którą patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Mariusz Błaszaczak. Funkcjonariusze przedstawili dzieciom najważniejsze zasady poruszania się po drogach, zachowań w domu czy na podwórku. Mundurowi przypomnieli o potrzebie jazdy samochodem w specjalnych fotelikach lub na siedziskach. Pani w mundurze opowiadała też o samym zawodzie policjanta, przybliżając zebranym na czym polega codzienna policyjna służba.
Policjanci podczas spotkania, pokazali dzieciom jak pobierać odciski linii papilarnych oraz rozdali maluchom elementy odblaskowe.
Spotkania z policjantami mają na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości najmłodszych o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w trakcie drogi do przedszkola lub powrotu do domu, a także w trakcie podróży samochodem – informuje st.asp. Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy.

Fot. [KPP w B-cy]