Niewybuch znaleziony podczas prac ziemnych

Niewybuchy najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej zostały odnalezione w miejscowości Małe Leźno, w powiecie brodnickim, w trakcie prac ziemnych. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

– Wczoraj  dyżurny brodnickiej Policji otrzymał informację, że w miejscowości Małe Leźno w trakcie prac ziemnych znaleziono niewybuchy. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że właściciel prywatnej posesji, podczas prac ziemnych ujawnił przedmiot przypominający granat moździerzowy i pocisk najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Policjanci do dzisiejszego ranka  zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów, a następnie przekazali znalezisko żołnierzom z Chełmna – informuje st.asp. Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy.

UWAGA!!!

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji . Nie wolno dotykać niebezpiecznego znaleziska !!!

Fot. [KPP]