Oświadcznie w sprawie KPP w Brodnicy

Sąd Rejonowy w Brodnicy zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Krzysztofa G.

W związku z zawiadomieniem złożonym przez 25-latkę dotyczącym przestępstwa na szkodę zgłaszającej, do którego miało dojść na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, które otrzymaliśmy w niedzielę (19.11) rano, o sprawie natychmiast powiadomiono prokuratora.
Na miejsce, do komendy w Brodnicy, pojechali policjanci Wydziału Kontroli KWP w Bydgoszczy oraz Laboratorium Kryminalistycznego. Czynności w sprawie wykonywali funkcjonariusze BSW.

W sprawie tej wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza, który pełnił służbę w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W postępowaniu tym zebrano materiał świadczący o rażącym naruszeniu dyscypliny służbowej. W poniedziałek (20.11) wobec funkcjonariusza wymierzono karę zwolnienia ze służby.

Całość zabezpieczonego, w związku z zawiadomieniem o przestępstwie, materiału dowodowego przekazano do Prokuratury Rejonowej w Brodnicy, która prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Źrółdło www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

O zdarzeniu informowały wczoraj ogólnopolskie media.

Przypomnijmy, że Krzysztof G., policjant z kilkunastoletnim stażem, został oskarżony przez 25-letnią kobietę o gwałt, do którego miało dojść w komisariacie. Z ustaleń reporterów wynika, iż 25-letnia kobieta, na wniosek Sądu Okręgowego w Toruniu, została zatrzymana by złożyć zeznania jako świadek.
Krzysztof G. został zatrzymany w niedzielę rano. Grozi mu 12 lat wiezienia.