Uczniowie z I LO w Berlinie

Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy stały się już wyjazdy do Berlina na jarmarki bożonarodzeniowe organizowane corocznie przez germanistkę Magdalenę Rogowską.

Również w tym roku młodzież z naszej szkoły mogła poczuć przedświąteczną atmosferę, poznać tradycje związane z adwentem i Bożym Narodzeniem u naszych zachodnich sąsiadów oraz zobaczyć najciekawsze miejsca i zabytki Berlina.

Zwiedzanie stolicy Niemiec rozpoczęliśmy od Wyspy Muzeów, na której odwiedziliśmy Muzeum Egipskie, w którym zgromadzono bezcenne eksponaty państwa znad Nilu, w tym posąg Nefretete. Następnie, wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy zabytki Berlina, takie jak: Czerwony Ratusz, Kościół pw. Św. Jadwigi Śląskiej, Bramę Brandenburską, Reichstag, Kościół Pamięci, Uniwersytet Humbolta oraz pozostałości muru berlińskiego. Przespacerowaliśmy się piękną Aleją pod Lipami i dotarliśmy na Alexanderplatz, na którym odbywał się Jarmark Świąteczny. Panowała na nim niezwykle świąteczna atmosfera, a my podziwialiśmy lokalne rękodzieło i smakowaliśmy swojskich wyrobów – mówi nauczycielka I LO Magdalena Rogowska.