Studenci z AIESEC w I LO w Brodnicy

W dniach od 22 do 26 stycznia 2018 r. I LO tradycyjnie otwiera drzwi dla gości z odległych zakątków świata, w ramach współpracy z organizacją AIESEC.

W tym roku zajęcia z młodzieżą prowadzi czworo studentów z Rosji, Sri Lanki, Indonezji i Indii. Koordynatorem programu z ramienia I LO jest nauczycielka j. angielskiego Katarzyna Boińska. Podczas zajęć prowadzonych w języku angielskim wolontariusze opowiadają o swoich krajach, kulturze, tradycjach, typowych potrawach oraz ważnych miejscach i zabytkach. Jest to niepowtarzalna okazja dla naszych uczniów, aby poznać tak odległe zakątki i jednocześnie móc wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi. Tradycyjnie już spotkania kultur pozwalają na integrację młodzieży z obcokrajowcami, rozwijając ich ciekawość świata oraz ucząc tolerancji. Wolontariusze spędzają cały tydzień w domach uczniów, co stanowi zarówno dla młodzieży naszej szkoły, jak i dla studentów, ciekawe, międzykulturowe doświadczenie, które z pewnością zaowocuje więzami przyjaźni.

Fot. i Info. [Nadesłane]