Zlot już w sobotę! Zajrzyjcie koniecznie!

I Zlot Pojazdów Zabytkowych już w najbliższą sobotę. Nie może Was zabraknąć!

Organizatorem zlotu, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Jabłonowie Pomorskim jest Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych działające od lutego 2017 roku.

– Naszym celem jest przede wszystkim propagowanie walorów kulturowych, przyrodniczych i turystycznych regionu oraz turystyki motoryzacyjnej, odrestaurowywanie pojazdów zabytkowych, krzewienie wiedzy motoryzacyjnej. Stowarzyszenie zakładało 14 osób a obecnie mamy już ponad 60 członków, jednak chętnie przyjmiemy kolejnych pasjonatów klasycznej motoryzacji – mówi Michał Czupryński z BSPZ.

W imieniu organizatorów zapraszamy Was na I Zlot Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się 21 lipca 2018 r. (sobota) od godz. 11.00 przy ul. Słonecznej (przy Gimnazjum) w Jabłonowie Pomorskim.

Co się będzie działo? Sprawdźcie!
Harmonogram:
11.00 – Przyjazd i rejestracja pojazdów
12.00 – oficjalne otwarcie Zlotu.
15.30 – parada pojazdów ulicami miasta
16.00 – oficjalne zakończenie Zlotu.
Dla chętnych istnieje możliwość przenocowania pod namiotem a następnego dnia wspólny przejazd na Wystawę Samochodów Zabytkowych w Wąbrzeźnie.
W trakcie Zlotu przewidziane są konkursy m.in.:. plebiscyt wśród publiczności na najładniejszy motocykl i samochód, konkursy sprawnościowe i wiedzowe. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci jak i dla dorosłych (np. pokaz ratownictwa drogowego).
Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych odwiedzających teren zlotu, jest możliwość wejścia do środka samochodów i przymierzenia się do kierownicy.

Jak informują organizatorzy, do 8 lipca 2018 r. zgłosiło się już ponad 80 właścicieli, którzy chcą zaprezentować swoje wspaniałe pojazdy, a zapisy ciągle trwają.
– Nie chcemy zdradzać, jakie to będą pojazdy, ale możemy uchylić rąbka tajemnicy, iż niektóre z nich to prawdziwe perełki motoryzacji – dodaje pan Michał.

Jesteś właścicielem nietuzinkowego pojazdu zabytkowego? Pochwal się nim na zlocie i koniecznie zgłoś swój udział!

Serdecznie zapraszamy właścicieli do zaprezentowania swoich klasycznych pojazdów i wszystkie osoby chętne do ich obejrzenia.

Zlot jest organizowany przez Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych przy współudziale Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie oraz Centrum Kultury i Sportu.
Zgłoszenia pod numerem telefonu 667 594 736 lub email: pojazdnazabytek@tlen.pl. Więcej informacji na www.facebook.com/zabytkibrodnica